Zalety i wady posiadania czarnego żyrandola

Czarny żyrandol przyciąga uwagę nabywców niezwykłym wyglądem, ale jest stosowany z ostrożnością we wnętrzu, ponieważ nie wszystkie style pozwalają na użycie takiego konkretnego urządzenia oświetleniowego.

Żyrandol w czarnych odcieniach i ciemnym wykończeniu stanie się niezwykłą ozdobą każdego pomieszczenia. Jego szczególną cechą jest zdolność do koncentrowania na sobie uwagi, żyrandol staje się głównym elementem wyposażenia, dlatego trzeba starannie dopasować wystrój.

Czarne żyrandole to niezwykła i odważna decyzja dla każdego wnętrza. Odważne i eleganckie czarne żyrandole stają się coraz bardziej popularne. Kupowanie takiego żyrandola oznacza pokazanie wyrafinowanego smaku, stylu i oryginalności charakteru.

Zalety i wady posiadania czarnego żyrandola

Zalety:

  • Wyrazistość, kontur takiej lampy jest wyraźnie zarysowany, kształt jest łatwy do odczytania
  • Wyjątkowa harmonia z jasnymi tonami
  • Umiejętność zdominowania sytuacji, czarny żyrandol wiszący na długim łańcuchu lub pręcie przyciąga uwagę, staje się głównym przedmiotem określania całego stylu pomieszczenia.

Czarny żyrandol jest mocno akcentowany, jako przedmiot wnętrza. Fakt ten określa jego wady.

Wady:

  • Ograniczone użycie. W niektórych pomieszczeniach takie przedmioty, mimo uniwersalności koloru, jako takiego, wyglądają nie na miejscu.
  • Istnieją wymagania dotyczące umieszczenia, niektóre materiały wypalają się, gdy dotrze do nich jasne światło słoneczne.

Funkcje czarnych żyrandoli

Czarny kolor jest niezwykły, zwłaszcza, jeśli chodzi o sprzęt oświetleniowy. Niektórzy uważają, że czarne żyrandole są ponure, ponieważ czarny kolor jest uważany za smutny i żałobny. Jest to jednak złudzenie. W krajach wschodnich czarny kolor oznacza mądrość, szlachetność i doświadczenie, więc czarne i białe żyrandole w tym kraju są zwykle częścią wnętrza.

Wiele osób oglądających oświetlenie do mieszkania zauważa jak niezwykłe, piękne i zachwycające mogą być czarne żyrandole. Doceniany jest surowy, jasny i kontrastowy, odbiór, w połączeniu z blaskiem zimnego kryształu lub metalowego żyrandola w kolorze czarnym. Jest to doskonałe rozwiązanie dla nowoczesnego europejskiego wystroju każdego pomieszczenia.

Instrukcje dotyczące pielęgnacji

Czarny kolor jest wymagający pod względem pielęgnacji. Warstwa kurzu pojawia się na czarnych lub ciemnych odcieniach, szczególnie nieestetycznie i zmniejsza siłę oświetlającą obiektów.

Materiały z ciemnego koloru mogą zanikać, pokazują się przez białe plamy, więc do czyszczenia trzeba używać specjalnych domowych środków czystości. Odpowiedni będzie płyn i detergent, oraz zastosowanie rolki do odzieży. Gdy gromadzi się kurz, żyrandol musi być odkurzany.

Przykładowe inspiracje zadowolonych posiadaczy czarnego żyrandola

Wydaje się, że czarny żyrandol może być wpisany w każde wnętrze, z jego barwy wydobywane są drobne szczegóły. Na przykład w tym samym białym i różowym pokoju można zrobić obramowanie z czarnym wzorem lub na przykład zawiesić czarne półki, wtedy można uzyskać, harmonijny i efektowny design. I małe niuanse w postaci półek podkreślą to i nadadzą pomieszczeniu pewien urok.

Czarny żyrandol w uroczym różowym pokoju stworzy dramatyczną atmosferę. Efekt będzie oczywiście oszałamiający i niezauważony nie pozostanie. Generalnie wydaje się, że w nowoczesnym wnętrzu nie ma tematów tabu, a łączenie niezgodności to moda.

Natomiast czarny ponury żyrandol w stylu gotyckim, gdy ściany są w złotym kolorze z czarnym wzorem sprawia, że żyrandol będzie jeszcze bardziej korzystnym dodatkiem np. do salonu.

Zobacz w sklepie: http://sklep.kaja.com.pl/zyrandol-t-pk1113-czarnybialy-p-5102.html

Dodaj komentarz