Jak wybrać garderobę dla młodej pani

Każdy ślub powiązany jest z wielkimi wydatkami, bez znaczenia jest czy jest to ogromna huczna impreza czy małe przyjęcie wśród najbliższych. Na koszty te składają się różnego typu elementy. Do tych najważniejszych zalicza się naturalnie pełny ubiór panny młodej. Co się na taki ubiór komponuje i gdzie najlepiej jest to kupić? Zachęcamy do przeczytania naszego poradnika.

 

Przede wszystkim suknia na ślub

Podstawowym wyborem dla przyszłej pani młodej jest oczywiście suknia do ślubu. Najistotniejsze jej cechy to ładny wygląd, właściwe dopasowanie do postury oraz korzystna cena. Salony ślubne proponują nieograniczone możliwości, jeżeli mowa o kreacjach. Wyszukać w nich można mnóstwo propozycji, a wśród nich te najbardziej popularne. Wliczają się się do nich sukienki o określonym kroju, które pasują do danego typu figury. Są to między innymi suknie w klasycznym stylu, modele princessa, syrena oraz empire, a także kreacje w kształcie litery a.

 

Elementy ozdobne do włosów

Fryzura ma bardzo duże znaczenie dla młodej pani, musi nie tylko wyglądać oryginalnie, ale co najważniejsze dobrze trzymać się w czasie długiej imprezy. Niezbędne jest w związku z tym wybranie dobrego fryzjera. Oprócz tego znaczące są również dodatki, które wplata się we fryzurę, jest to oczywiście welon ślubny. Niektóre panny młode całkiem rezygnują z welonu, ale jest on z całą pewnością ważną częścią całego stroju, o praktycznie tradycyjnej formie. Oprócz welonu konieczne mogą okazać się dekoracje do włosów, które zresztą również proponują salony sukien ślubnych.

 

Bielizna i obuwie

Kupując bieliznę do ślubu trzeba ją bardzo dokładnie dobrać. Jest bardzo istotna nie tylko, jeśli chodzi o spodni ubiór pod suknię, ale zwłaszcza ma znaczenie podczas poślubnej nocy z małżonkiem. Obuwie trzeba kupować nie tylko względem wyglądu, lecz w szczególności względem wygody. Nie można zapomnieć, iż konieczne będzie spędzenie w nich wielu godzin. Warto wobec tego zamiast mega wysokich szpilek kupić bardziej praktyczne buty na mniejszym obcasie. Suknie ślubne najładniej prezentują się w połączeniu z butami na obcasie, zatem wszelkie obuwie bez obcasów raczej odpada.

 

Inne propozycje

Wlicza się do nich zwłaszcza biżuterię, która warto by była skromna i tylko w sposób delikatny podkreślała sukienkę i całościowy wygląd młodej pani. Pamiętać trzeba o tym, by pasowała później do założonej na palec obrączki. Poza tym znaczący jest także bukiet kwiatów. Do wyboru jest bardzo dużo możliwości, przed podjęciem decyzji na temat kwiatów i planowaniu całościowego wystroju należy zdać sobie sprawę z tego, że pewne kwiaty są dostępne tylko w danym sezonie.

 

Suknie ślubne Warszawa

Dodaj komentarz