Altany ogrodowe – cechy charakterystyczne i korzyści

Altana ogrodowa to pewnego rodzaju budynek, który najczęściej umieszcza się w ogrodach lub na działkach rekreacyjnych. Zazwyczaj altany są zakupywane przez osoby uwielbiające spędzać wolny czas na łonie natury i posiadające własny kawałek ziemi. Obecnie altany dostępne są w przeróżnych formach – zamknięte lub otwarte, gotowe lub do samodzielnego montażu. Ponadto mogą różnić się między sobą materiałem, z jakiego są wyprodukowane, wielkością, kolorem, stylem i wyposażeniem.

Ogrodowe altany głównie służą do odpoczynku, spożywania posiłków, a nawet organizowania imprez. Zazwyczaj wyposażone są w stół oraz miejsca siedzące, dzięki temu pozwalają komfortowo ugościć wiele osób. W zależności od rodzaju mogą posiadać okna, drzwi lub być całkowicie otwarte.

Najpopularniejsze rodzaje altan ogrodowych

Altana drewniana

Altana drewniana jest najczęściej wybieranym rodzajem, ponieważ wykazuje wysokie właściwości wytrzymałościowe i doskonale wpasowuje się w zielone otoczenie. Naturalny  ,,drewniany” kolor świetnie harmonizuje z różnymi stylami ogrodów i działek, a także kojąco wpływa na stan emocjonalny człowieka. Dodatkowymi zaletami drewnianych altan jest ich łatwość obróbki oraz stosunkowo niska cena.

Najlepszej jakości altany drewniane powstają z wyselekcjonowanego drewna. Dobrze sprawdza się drewno iglaste pochodzące z rejonów skandynawskich,  które nie posiada chorych sęków, pęknięć i pozbawione jest śladów zarobaczeń, zgnilizn oraz krzywizn. Drewno skandynawskie wyrasta w bardzo ciężkich warunkach (silne wiatry, długa zima, niskie temperatury), dlatego też jest mocnym i solidnym surowcem budowlanym. Wykazuje znakomite właściwości izolacyjne i elektrostatyczne, nie ściera się, a także potrafi w odpowiednim momencie wchłaniać lub oddawać wilgoć.

Altana metalowa

Metalowe altany inaczej nazywane są pawilonami i zazwyczaj charakteryzują się poliwęglanowym zadaszeniem. Do głównych zalet altan metalowych można zaliczyć ich wysoką wytrzymałość na działanie różnych czynników atmosferycznych. Bardzo często sprzedawane są w formie gotowych konstrukcji, przez co ich samodzielna obróbka jest niemożliwa.

Altana kamienna/murowana

Altana kamienna/murowana może być zbudowana z przeróżnych rodzajów kamienia lub cegły. W zależności od sposobu wykonania, prezentuje się estetycznie i dobrze wpisuje w otoczenie. Najczęściej w tego typu altanach wbudowuje się kominy, które umożliwiają komfortowe grillowanie.

Altana drewniana – Eko Architektura sp. z o.o.

Wysokiej jakości altany drewniane oferuje renomowana firma Eko Architektura sp. z o.o. Posiada w sprzedaży przeróżne rodzaje altan ogrodowych i proponuje wykonanie montażu. Montaż tradycyjnych altan drewnianych trwa maksymalnie cały dzień i wykonywany jest przez jedną lub dwie osoby (w zależności od projektu).

Dużą zaletą altan drewnianych od Eko Architektura sp. z o.o. jest ich lekkość, wytrzymałość oraz możliwość samodzielnego montażu. Altany przeznaczone do samodzielnego montowania nie wymagają zastosowania specjalistycznych narzędzi oraz posiadania wykwalifikowanej wiedzy. Wszystkie elementy składowe altany są identyfikowane i mają etykiety z opisami, dzięki temu nie wymagają dodatkowego wykończenia i są łatwe do skompletowania.

Altana drewniana HANNA MS6

Doskonałym przykładem altany wyprodukowanej przez Eko Architektura sp. z o.o. jest nowoczesna altana drewniana HANNA MS6. Odznacza się wyjątkową i nieschematyczną konstrukcją, która umożliwia dowolne zagospodarowanie altany. Wykonana jest z ekologicznego i wysokiej jakości sosnowego drewna.

Obecnie kupując altanę HANNA MS6 otrzymujemy hydroizolację na fundament, podwalinę fundamentów płaskich, zestaw deski i listwy podłogowej, zestaw desek na ściany i deski dachowej, zestaw elementów wykończeniowych i montażowych, zestaw desek na taras, a także papę bitumiczną w rolkach na pokrycie dachu.

Altana HANNA MS6 jest idealnym rozwiązaniem dla osób chcących spędzać każdą wolną chwilę, niezależnie od pogody na łonie natury. Wyróżnia się lekką konstrukcją i  prostym sposobem montażu. Dostępna jest w postaci modelu otwartego i częściowo zamkniętego.

Dodaj komentarz